Електронні аукціони конфіскованого майна

Про те, наскільки вигідно можливо купити в Україні конфісковане майно ходять легенди. На сьогоднішній день, продаж конфіскованого прикордонною службою майна через закриті тендерні торги створює велику кількість можливостей для порушення законодавства.

Це призводить до процвітання корупції, а нова влада намагається подолати її повністю. Саме тому було запропоновано вирішити питання з продажами конфіскованого майна за допомогою системи електронних торгів Ptozorro Продажі.

Яку користь Україні принесе створення прозорих аукціонів

З приходом нової влади, в країні почали ефективно працювати механізми боротьби з контрабандою. Відповідно до таких результатів, на складах прикордонної служби збирається велика кількість конфіскованого майна, яке можна реалізувати на користь суспільству. Але, задля того, щоб ці товари не було присвоєно монополістам або бізнесменам-крадіям, необхдно встановити відкриту процедуру з електронних торгів. Таку модель представляє електронна система Прозоро.Продаж, а зокрема «Українська універсальна біржа».

Вже з 2018 року «Українська універсальна біржа» успішно працює на благо країни в сфері продажу комунальної та державної власності. Такий самий підхід буде працювати і з конфіскованим майном, до того ж нічого нового вигадувати не потрібно.

Як буде проводитись електронний аукціон

Принцип проведення детально описано на сайті Української універсальної біржи. Ознайомитись із текстом можливо за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/seized-property. Але основні моменти варто зазначити.

Державне підприємство «Прозорро.Продажі» є унікальним інструментом для розвитку малого, середнього та великого бізнесу. Вже декілька років ця система успішно допомагає боротися із корупцією в країні. Лише за один рік було проведено близько 228 тисяч аукціонів. Така кількість проведених торгів поклала до бюджету близько 19 мільярдів гривень. Якщо до цих аукціонів додати можливість купувати конфісковане на кордоні майно, то суми поповнення державного бюджету значно збільшяться.

Система «Прозорро» гарантує повну прозорість процесу торгів. Реєстрація всіх дій учасників аукціону та доступ до всієї інформації про лот нададуть можливість відстежувати весь процес. Це не дасть можливості застосовувати тіньові схеми та нелегальні махінації з конфіскатом.

Який саме товар буде актуально продавати на торгах

Питання дуже просте, а відповідь – очевидна. Це будуть, переважно, автомобілі з європейськими номерами. Так звані в нашій країні «Євробляхи» можна побачити крізь. Мова йде не лише про населення України, яке бажає купувати дешеве авто, а й про СТО, котрі здатні змагатися на аукціонах щодо європейських моделей автомобілів. Вони їм потрібні для різних цілей, будь то розборка на запчастини, або перепродаж у салони. Так чи інакше, продаж конфіскату буде актуальний для країни і допоможе побороти контрабанду зовсім.

Яким чином можна реалізувати проведення аукціонів

Алгоритм проведення електронних торгів має залишатись відкритим. За допомогою офіційних сертифікованих електронних майданчиків особа зможе зареєструватися на участь у аукціоні. Після цього, весь процес буде відображатися на онлайн ресурсі, а по завершенню торгів буде підписано відповідний договір.

«Українська універсальна біржа» готова надати інструкцію щодо проведення подібних аукціонів, а також повністю забезпечити їх проведення. Досвід УУБ вже доказаний роками та надійним партнерством із системою «Прозорро.Продажі».